İzmir Denizli Kaç Km

izmir denizli kaç km

İZMİR

Denizli İzmir Kaç Km

DENİZLİ

 

 

 

 

 

 İzmir Denizli Kaç Km  228 km
 İzmir Denizli Kaç Saat  2 saat 55 dakika
 İzmir Denizli Otobüsle Kaç Saat  3 saat 30 dakika

İzmir Denizli kaç km, İzmir Denizli arası kaç km, İzmir Denizli kaç saat, İzmir Denizli otobüsle kaç saat,İzmir Denizli yol haritası, yol güzergahları, yol tarifi gibi bilgiler sayfamızda mevcuttur. Sayfamızda verilen değerler ortalama değerlerdir ve google değerlerinden alınmıştır. Yol durumu, trafik durumu ve hız faktörüne göre farklılıklar gösterebilir.

İzmir Denizli kaç km, kaç saat, otobüsle ulaşım bilgileri ve denizli hakkında bilgileri ayrıca sayfamızdan inceleyebilir, Harita üzerindeki araçları kullanarak detaylı inceleme yapabilirsiniz. Denizli ilinin ilçeleri, Denizli ilçeler arası mesafe bilgilerini de bulabilirsiniz.

İzmir Denizli Kaç Km, Kaç Saat ve Ulaşım Bilgileri

  1. İzmir Denizli Kaç km, Kaç Saat ? E96 ve D585 yolu ile 228 km. 2 saat 59 dakika
    İzmir – Turgutlu – Alaşehir – Sarayköy – Denizli
  2. E87 yolu ile 242 km. 3 saat 6 dakika
    İzmir – Torbalı – Aydın – Nazilli – Sarayköy – Denizli

İzmir Denizli Otobüsle Ulaşım

En ucuz Denizli İzmir otobüs bileti 20,00 TL.
Denizli İzmir arası ortalama seyahat süresi 3 saat 30 dakika.
Denizli İzmir arası ortalama seyahat mesafesi 224 km.
Denizli İzmir arası günlük ortalama 80 sefer düzenlenmektedir.
Pamukkale Turizm, Denizli İzmir arası en çok sefer düzenleyen firmadır.

Denizli Yakınındaki Yerler

Pamukkale, Karahayıt, Sarayköy, Kuyucak, Salda, Yeşilova, Gölhisar, Muğla Kavaklıdere

Denizli’nin neyi meşhur, Denizli’de ne yenir diye merak ediyorsanız, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ve tatmanızı önerdiğimiz lezzetler şöyle:

Pamukkale Travertenleri: Turizm açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Türkiye’nin ve Denizli’nin bir simgesi olan Pamukkale Travertenleri, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini almıştır. Bu büyüleyici güzelliği Denizli tatilinize dahil edebilirsiniz.

Ağlayan Kaya Şelalesi: Çal ilçesi üzerinden ulaşacağınız Ağlayan Kaya Şelalesi, tatilinizin en güzel parçalarından birini oluşturacak. Bölgeyi keşfe çıkarken bir yandan da alabalık tesislerinde alabalık yemenin tadını çıkarmayı unutmayın. Muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan şelale, Denizli tatilinizde önerdiğimiz yerler arasında.

Hierapolis Antik Kenti: Unesco Dünya Miras Listesi’nde yerini alan Hierapolis Antik Kenti, şehrin önemli tarihi kalıntılarından biridir. Antik kentin giriş kapısında bir Medusa figürü bulunmaktadır.

Çaput Aşı: Denizli’ye ait özel bir yemek olan Çaput Aşı, tatiliniz sırasında damağınızda farklı bir lezzet bırakacak. Şehrin gezilecek yerlerini ziyaret ettiğiniz günlerde kendinize biraz zaman ayırıp bu lezzeti denemenizi öneririz. Denizli’nin ünlü yemekleri arasında; sıyırma, sura, kaçamak ve gındıra çorbası da vardır ve bu özel lezzetler tatilinizin keyifli anlarına yenilerini ekleyecek.

Yorum Yapmak İstermisiniz

Yorum Yapın

Email Adresiniz.


*