İzmir Çanakkale Kaç Km

 İzmir Çanakkale Kaç Km  326 km
 İzmir Çanakkale Kaç Saat  4 saat 44 dakika
 İzmir Çanakkale Otobüsle Kaç Saat  6 Saat

İzmir Çanakkale kaç km, İzmir Çanakkale kaç saat, İzmir Çanakkale otobüsle kaç saat sürer, İzmir Çanakkale yol haritası, İzmir Çanakkale yol tarifi, İzmir Çanakkale ulaşım bilgileri gibi bir çok konuda bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz. İzmir Çanakkale arası alternatif yol güzergahlarını harita üzerinde görebilir, haritayı büyüterek alternatif yol güzergahlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İzmir Çanakkale arasında sefer düzenleyen otobüs  firmaları ve otobüs bilet fiyatları hakkında da bilgiler verilmiştir. Verilen değerler ortalama değerler olup, yol durumu ve hız faktörüne göre değişiklikler gösterebilir.

İzmir Çanakkale Kaç Km, Kaç Saat ve Ulaşım Bilgileri

  • D550 ve E87 yolu ile 326 km. 4 saat 44 dakika
    İzmir – Menemen – Ayvalık – Edremit – Ezine – Çanakkale
  • D555 yolu ile 363 km. 4 saat 52 dakika
    İzmir – Manisa – Akhisar – Balıkesir – Çan – Çanakkale
  • D565/E881 ve D565/E90 yolu ile 446 km. 5 saat 21 dakika
    İzmir – Manisa – Balıkesir – Susurluk – Bandırma – Biga – Lapseki – Çanakkale
  • İzmir Çanakkale otobüsle kaç saat ?  6 saat

İzmir Çanakkale Ulaşım Bilgileri

En ucuz Çanakkale İzmir otobüs bileti 30,00 TL’
Çanakkale İzmir arası ortalama seyahat süresi 6 saat.
Çanakkale İzmir arası ortalama seyahat mesafesi 528 km’ dir.
Çanakkale İzmir arası günlük ortalama 8 sefer düzenlenmektedir.
Metro Turizm, Çanakkale İzmir arası en çok sefer düzenleyen firmadır.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale Aynalı Çarşı: Çanakkale savaşlarında bir halk türküsüne de konu olan ünlü çarşının 1889 yılında II. Abdülhamid’in padişahlığı sırasında, Çanakkale’nin önde gelen Yahudi ailelerinden biri tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Doğrulanamayan bir iddia ise çok daha önceleri yapıldığıdır. Evliya Çelebi’nin “Seyahatname” adlı eserinde de çarşıdan söz edilmektedir. Çarşıya ilişkin kayıtlar incelendiğinde İstanbul’daki Mısır Çarşısı’nın minyatürü olduğu anlaşılmaktadır.

Çanakkale Şehitliği: Çanakkale savaşlarının merkezi olan, insanoğlunun tüylerini ürperten, tarifsiz bir duygu yoğunluğunun içine sürükleyen ve bu vatanın evladı her kişinin o havayı soluyarak öğrenmesi gereken bir destanın yazıldığı Gelibolu yarımadası tarihi milli parkında kalan anıt ve şehitlikler… Çanakkale’ye gelindiğinde belki de ilk ziyaret edilmesi gereken mekan.

Çanakkale Merkez: Muhteşem Çanakkale Boğazı manzarasıyla Truva filminde kullanılan tahta atın ve antik Truva şehrinin maketinin bulunduğu Çanakkale kordon boyunu da içeren merkez, şehrin kalbi….

Çanakkale Deniz Müzesi: 1462 yıllında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan, Çanakkale Savaşları’nda da kullanılan, Çanakkale Deniz Zaferi’nin kahramanlarından Nusrat Mayın Gemisi’nin orijinal boyutlarındaki maketi ve Çanakkale Savaşları’nda kullanılan çeşitli silahların bulunduğu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Çanakkale Saat Kulesi: İtalyan Başkonsolosu, Emilio Vitalis tarafından 1890’larda yaptırılan bu görkemli saat kulesini de görmekte fayda var.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi: Çanakkale yöresinde büyük özverilerle devam eden kazılar sonunda çıkarılan, çoğunlukla Truva (Troya, Troia), Assos ve Parion bölgesinde bulunan antik şehirlere ait bulgular ile Polyksena Lahiti gibi pek çok önemli eserin sergilendiği arkeoloji müzesi sizleri geçmiş zamanlara götürebilir.

Truva Antik Kenti: 1988 yılından beri dünya miras listesinde olan bu antik şehir 1996 yılından beri ise milli park statüsündedir. Antik medeniyetlerin beşiği kabul edilmiştir. 9 adet şehrin birbiri üzerine kurulmasıyla oluşmuştur. Truva, Troya, Troia, İlion, Vilusa gibi adlarla da anılır. Konum olarak Kazdağları eteklerindedir. Pek çok filme de konu olan Truva Atı’nı görmek için buraya uğrayabilirsiniz.

Kaynak : http://neredekal.com

Yorum Yapmak İstermisiniz

Yorum Yapın

Email Adresiniz.


*