İstanbul Antalya Kaç Km

antalya iller arasi mesafe

ANTALYA

istanbul iller arası mesafe

İSTANBUL

 

 

 

 

 

İstanbul Antalya Arası Kaç km, Kaç Saat

İstanbul Antalya Kaç Km 715 km
İstanbul Antalya Arası Kaç Saat 9 saat 12 dakika
İstanbul Antalya Otobüsle Kaç Saat Ortalama 12 saat
İstanbul Antalya Uçakla Kaç Saat 1 saat 5 dakika

Yukarıdaki değerler ortalama değerlerdir. Hız ve kullanılan ulaşım araç özelliklerine göre farklılıklar gösterebilir. Bilgiler Google ve Karayolları ölçüm araçlarından faydalanarak belirlenmiştir.

İstanbul Antalya kaç km, İstanbul Antalya arası kaç km, İstanbul Antalya arası kaç saat, İstanbul Antalya otobüsle kaç saat, İstanbul Antalya uçakla kaç saat gibi soruların cevabını sayfamızda bulabilirsiniz. Harita üzerinde iki şehir arasındaki yol güzergahını inceleyebilir, alternatif yol bilgilerini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Verilen değerler ortalama değerlerdir. Hız faktörüne ve kullanılan ulaşım araçlarına göre değişiklik gösterebilir. Yol durumu ve ayrıntılı bilgiler edinmek için Karayolları Resmi Web Sitesinden incelemek için BURAYA TIKLAYIN !

İstanbul Antalya Arası Kaç km, Kaç Saat ve Ulaşım Bilgileri 

  1. D650 Karayolu ile 715 km. 9 saat 12 dakika
    İstanbul – Gebze – Körfez – Adapazarı – Bilecik – Kütahya – Afyonkarahisar – Burdur – Antalya
  2. D200/E90/D650 Bursa-Eskişehir Yolu ile 700 km 9 saat 53 dakika
    İstanbul – Eskihisar(Feribot) – Yalova – Bursa – İnegöl – Bozhüyük – Kütahya – Afyonkarahisar – Burdur – Antalya
  3. İstanbul Antalya Otobüsle Kaç Saat – Ortalama seyahat süresi 12 saattir.
  4. İstanbul Antalya Uçakla Kaç Saat – 1 saat 5 dakikadır.

İstanbul Antalya arası otobüsle seyahat yapmak isteyenler için ortalama seyahat süresi 12 saat 30 dakika ile 13 saat arasında değişmektedir. Otobüsle yolculuk süresi; otobüs şirketi, yol durumu, olumlu veya olumsuz hava koşulları ve diğer etmenlere (güneşli, yağmurlu, karlı, açık ve kapalı yollar, trafik yoğunluğu, gişe yoğunluğu vs.) bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

İstanbul – Antalya arası sefer düzenleyen bazı otobüs firmaları: Metro Turizm, Kamil Koç Turizm, Nilüfer Turizm, Ulusoy Turizm. Pamukkale Turizm

En ucuz otobüs bileti 50,00 TL’ dir. Ortalama seyahat mesafesi 716 km’ dir. Günlük ortalama 24 sefer düzenlenmektedir. Pamukkale Turizm en çok sefer düzenleyen firmadır.

İstanbul Antalya Hızlı Tren Hakkında

İstanbul Antalya Hızlı tren ile 4.5 saate iniyor… Hızlı trende istikamet Antalya… Yeni güzergaha göre Antalya, Eskişehir üzerinden İstanbul ve Konya üzerinden de Ankara’ya bağlanacak.
Ülkemizin turizm ve tarım merkezlerinden Antalya, hızlı demiryolu hatlarıyla ulusal demiryolu ağına bağlanıyor. Bu kapsamda Antalya-Eskişehir ve Antalya-Kayseri arasında da saatte 200 km hıza uygun olarak, hızlı demiryolu yapılıyor…
Her yıl ortalama 4,5 milyon yolcu ve 10 milyon ton yükün taşınacağı, yapım bedelinin 8,4 milyar TL olarak öngörüldüğü Antalya-Eskişehir hızlı demiryolu hattının 2016 yılında temelinin atılması ve 2020 yılında yapımın tamamlanması hedefleniyor.

Antalya’yı, Konya ve Kapadokya bölgesiyle Kayseri’ye ve dolayısıyla Ankara’ya yüksek hızlı demiryolu ağına bağlayacak proje 2020’de tamamlanacak.
Toplam 642 km’lik (Kayseri-Nevşehir 41 km, Nevşehir-Aksaray 110 km, Aksaray-Konya 148 km, Konya-Seydişehir 91 km, Seydişehir-Manavgat 98 km, Manavgat-Alanya 57 km, Manavgat-Antalya 97 km) projenin 2016’da temeli atılacak. Tren hattında, tamamlandığında yük taşımacılğı da gerçekleştirilecek. 4.3 milyon kişi

PROJENİN tahmini yapım bedeli 11.5 milyar lira olacak. Tamamlandığında her yıl ortalama 4.3 milyon yolcu ve 4.6 milyon ton yük taşınması gerçekleşecek.
ANKARA DA 3 SAAT
Antalya-Eskişehir ve Antalya-Kayseri hızlı demiryolu tamamlandığında Antalya –İstanbul seyahat süresi 4.5 saat, Antalya – Ankara arası ise 3 saat olacak.

Kaynak; http://www.haberturk.com

Yorum Yapmak İstermisiniz

Yorum Yapın

Email Adresiniz.


*