Antalya Konya Arası Kaç Km

antalya konya arası kaç km

ANTALYA

konya antalya kaç km

KONYA

 

 

 

 

 

 Antalya Konya Arası Kaç Km  303 km
 Antalya Konya Arası Kaç Saat  4 saat 20 dakika
 Antalya Konya Otobüsle Kaç Saat  Ortalama 6 saat

Antalya Konya arası kaç km, Antalya Konya arası kaç saat, Antalya Konya otobüsle kaç saat, Antalya Konya yol güzergahı ve yol durumu gibi bilgilerinin yanında Antalya Konya yol haritası üzerinde iki şehir arasındaki yol güzergahları alternatif yollar, iller arası mesafeler, Konya Antalya kaç km gibi bilgileri de bulabilirsiniz. Antalya Konya otobüs ile ulaşım bilgileri, otobüs bilet fiyatları ve iller hakkında bilgiler sayfamız konuları arasındadır. Antalya Konya kaç km, kaç saat için verilen değerler ortalama değerlerdir. Karayolları ve google harita bilgilerinden kaynak alınarak elde edilmiştir. Kullanılan araç türlerine, hız faktörüne ve yol durumuna göre farklılıklar gösterebilir.

Antalya Konya Arası Kaç km ? Antalya Konya Arası Kaç Saat ?

  1. Konya Antalya kaç km ? >> D400 ve D695 Karayolu ile 303 km. 4 saat 20 dakika
    Konya – Seydişehir – Akseki – Manavgat – Antalya
  2. Antalya Konya Arası Kaç Km ? >> D685 ve Isparta yolu ile 367 km 5 saat 10 dakika
    Konya – Şarkıkaraağaç – Eğirdir – Isparta – Antalya
  3. Antalya Konya Otobüsle Kaç Saat ? >> ortalama 6 saat

Antalya Konya Otobüs ile Ulaşım Bilgileri

Antalya Konya Arası; En ucuz otobüs bileti 30,00 TL’ dir.
Ortalama seyahat süresi 6 saat’ dir.
Ortalama seyahat mesafesi 322 km’ dir.
Günlük ortalama 13 sefer düzenlenmektedir.
Metro Turizm en çok sefer düzenleyen firmadır.

Uygun otobüs bileti için >> http://www.neredennereye.com/

Antalya ve Konya Hakkında Bilgiler

 ANTALYA  KONYA
 Nüfus: 2,158,265
Yüzölçümü: 20.790,56 km²
Plaka: 07
Telefon kodu:  (242)
Otogar: Antalya Otogarı
 Nüfus: 2,079,225
Yüzölçümü: 40.813,52 km²
Plaka: 42
Telefon kodu: (332)
Otogar: Konya Otogarı

ANTALYA HAKKINDA

antalya3Tarihi kalıntıları ve antik kentleri keşfetmek, muhteşem doğası karşısında hayran olmak, deniz, kum, güneş üçlüsünün yaşandığı birbirinden güzel plajlarında keyifli bir tatil yapmak için mutlaka Antalya’yı ziyaret etmelisiniz. Likyalılar, Lidyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar gibi birçok medeniyete kucak atmış olan Antalya, binlerce yıllık tarihini, ören yerleri ve kalıntılarıyla günümüze taşımıştır. Antalya, doğal ve tarihi güzellikleri ile Türk Rivierası olarak anılmaktadır.

antalya2Antalya’da Ne Yapılır?

Tarih öncesinin medeniyetlerinden günümüze kalan antik kentler gezilir, şelaler ve kanyonlar gibi doğal güzelliklere uğrayarak bol bol fotoğraf çektirilir, dünyanın göz bebeği plajlarında sere serpe güneşlenilip denizin tadı çıkarılır ve palmiye ağaçları arasında, tertemiz bir hava eşliğinde yürüyüş yapılır.

 

antalya1Gezmeden Görmeden Dönmeyin

Doğal güzellikleriyle görenleri kendisine büyüleyen Antalya’nın berrak sularında yüzmenin dışında, Kaleiçi’nde gezmeden, Perge ve Termessos gibi antik kentleri görmeden, tamamen doğal ürünlerin satıldığı pazar yerlerinden alışveriş yapmadan ve elbette renkli Antalya gecelerine kendinizi bırakıp eğlencenin tadını çıkarmadan dönmek olmaz. Tarih ve kültür dolu bir yaz tatili, taptaze bir nefes ve yaşama sevinci için Antalya’yı keşfe çıkın…

KONYA HAKKINDA

konya resim2Mevlana ve Nasreddin Hoca’ya ev sahipliği yapmış, camileri ve türbeleri ile Türkiye’nin inanç turizmi alanında en önemli şehri olan Konya, antik kentleri, gölleri ve doğal güzellikleriyle de gezilip görülmeye değerdir. Camileri, türbeleri gezmek, mağaraların büyüsüne kapılıp antik kentlerde tarihi keşfetmek, doğa ile bütünleşmek için Meram Bağları’na gitmek ve Türkiye’deki tek çöl olan Karapınar Çölü’nü görmek için Konya’yı ziyaret etmelisiniz.

 

konya resim3 Konya’da Ne Yapılır?

Mevlana Semazen Gösterileri izlenir, Mevlana Müzesi ve Konya Arkeoloji Müzesi gezilir, Sille Köyü, antik kentler ve tarihi camiler fotoğraflanır, mağaralarda gizemli bir yolculuğa çıkılır, Meram Bağları’nda ve göl kenarlarında yürüyüşe çıkılır.

 

konya resim1Gezmeden Görmeden Dönmeyin

Konya, Mevlana’dan Nasreddin Hoca’ya büyük tarihsel zenginliklere sahiptir. Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Mevlana’nın eserlerinde yer alan güzellik ve iyilik anlayışı, şehrin birçok köşesine yayılmıştır. Türbeleriyle, camileriyle bilinir. Eşsiz tirit kebabı, meşhur etli ekmeği, fırın kebabı, çebiç gibi harika yemekleri mutlaka tadılmalı, Mevlana Müzesi ve Sille Köyü mutlaka gezilip görülmelidir.

Yorum Yapmak İstermisiniz

Yorum Yapın

Email Adresiniz.


*