Antalya Alanya Arası Kaç Km

 Antalya Alanya Arası Kaç Km  133 km.
 Antalya Alanya Arası Kaç Saat  1 saat 56 dakika
 Antalya Alanya Otobüsle Kaç Saat  Ortalama 3 saat

Antalya Alanya arası kaç km, Antalya Alanya arası kaç saat, Antalya Alanya otobüsle kaç saat, Antalya Alanya yol tarifi, nasıl gidilir, yol haritası gibi bilgileri bulabilirsiniz. Antalya Alanya haritası üzerinde yol güzergahını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Antalya Alanya otobüs ile ulaşım bilgilerini, otobüs firmalarını ve otobüs bileti için aşağıdaki linkten yönlenerek bilet fiyatlarını öğrenebilir online bilet satın alabilirsiniz. Sayfamızda verilen değer bilgileri ortalama değerlerdir ve karayolları bilgi sisteminden ve google harita değerlerinden alınmıştır. Kullanılan araç çeşidine, hız faktörüne ve yol durumuna göre farklılıklar gösterebilir.

Antalya Alanya Arası Kaç Km, Kaç Saat ?

  1. Antalya Alanya Arası Kaç Km, Kaç Saat ? D400 Otoyolu ile >> 133 km. 1 saat 56 dakika
    Antalya – Aksu – Serik – Manavgat – Avsallar – Konaklı – Alanya
  2. Antalya Alanya Otobüsle Kaç Saat ? >> Ortalama 3 saat

Antalya Alanya Arası Otobüsle Ulaşım Bilgileri

Antalya Alanya arası mesafe 133 kilometredir. Antalya Alanya arası mesafeyi kendi özel aracınızla yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Antalya Alanya güzergah bilgileri ise; Antalya’dan çıktıktan sonra Alanya istikametinde Serik, Manavgat, Çenger ve Konaklı ilçelerinden geçerek Alanya ilçesine ulaşırsınız. Antalya Alanya arasında otoyol olarak D400 karayolu kullanılmaktadır.

Antalya Alanya Arası Otobüs Firmaları

Otobüsler Metro Turizm, Güney Akdeniz Turizm, Has Bingöl Turizm, Star Batman Turizm, Lüks Batman Turizm, Lüks Adana Turizm, Yeni Aksaray Turizm, Lider Adana Turizm’dir. Alanya – Antalya otobüs bileti fiyatları 14 TL’den başlıyor.

ANTALYA OTOGARI Telefon Numarası : (0242) 331 12 50

antalya alanya arası kaç kmAlanya’da Gezilecek Yerler

Alanya Kalesi: Alanya’nın simgesi haline gelmiş olan Alanya Kalesi, merkezde yer alıyor. Yüzlerce yıllık bir geçmişe sahip olan kaleyi gezmeden Alanya’dan dönmeyin.

Alara Kalesi: Türk mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Alara Kalesi, Alanya-Antalya yolu üzerinde yer alıyor.

Sinek Kalesi: Eliseki Köyü’nde bulunan bu tarihi yapı muhteşem bir manzaraya sahip. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Sinek Kalesi’ni siz de mutlaka gezin.

Kızıl Kule: Alanya’nın merkezinde bulunan Kızıl Kule, bölgenin en görkemli yapılarında biri. 1200’lü yıllardan günümüze kalan kule 33 metre yüksekliğe sahip ve günümüzde Alanya’nın simgelerinden biri olmuş durumda.

Alanya Müzesi: Yunanlılar, Romalılar, Lidyalılar ve Bizanslılar başta olmak üzere birçok medeniyetten kalan tarihi eserler sergilendiği Alanya Müzesi dünyaca ünlü Herakles Heykeli’ne de ev sahipliği yapıyor. Müze arkeoloji ve etnoloji olmak üzere 2 bölümden oluşuyor.

Antik Kentler: Binlerce yıllık bir tarihin üzerinde yükselen Alanya’da pek çok antik kent bulunuyor. Bunlardan en önemlileri İotape, Selinus Antik Kenti, Syedra Antik Kenti ve Hamaksia Antik Kenti. Bu antik kentleri gezebilir ve Alanya’nın tarihinde yolculuğa çıkabilirsiniz.

Sapadere Kanyonu: Alanya doğal güzellikleri ile de görülmesi gereken pek çok yere sahip. Sapadere Kanyonu da bu güzelliklerden biri. Sapadere Köyü’nde bulunan kanyon 750 m uzunluğa ve yer yer 400 m derinliğe sahip. Sapadere Kanyonu, Alanya Merkez’e 40 km uzaklıkta yer alıyor.

Mağaralar: Alanya, dünyaca ünlü mağaralara da ev sahipliği yapıyor. Damlataş Mağarası, Dim Mağarası, Çimeniçi Mağarası ve Aşıklar Mağarası Alanya’da gezmenizi önerdiğimiz doğa harikası yerlerden.

Plajlar: Akdeniz’in en canlı turizm merkezlerinden Alanya, hemen kent merkezinde bulunan ve kilometrelerce uzanan kumsallara sahip. 2 km uzunluğa sahip Mavi Bayraklı Kleopatra Plajı, dünyaca ünlü ve yine mavi bayrağa sahip Damlataş Plajı, incecik kumsala sakip Alanya Doğu Plajı, sakinliği ile size huzur verecek Ulaş Plajı, Alanya’da görmenizi önerdiğimiz plajların başında geliyor.

Yaylalar: Eğer Alanya’nın yakıcı sıcağından biraz uzaklaşmak ve yemyeşil bir doğaya karışmak isterseniz Alanya yaylarını gezebilirsiniz. Dereköy Yaylası, Gökbel Yaylası ve Gevedet Yaylası Alanya’nın en ünlü yaylaları.

Kaynak :http://alanya.neredekal.com/gezilecek-yerler-tarihi-mekanlar/

Yorum Yapmak İstermisiniz

Yorum Yapın

Email Adresiniz.


*